en-UStr-TR

HABERLER

SDS Tüzüğü güncellendi

 

SDS Gerekliliklerini belirleyen AB mevzuatı güncellendi

 

Maddelerin ve Karışımların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanmasına ilişkin EC/1272/2008 sayılı AB Tüzüğü’nde karışımların sınıflandırması için tanınan geçiş sürecinin sona ermesinin ardından, bu sınıflandırmalara yer verilecek malzeme güvenlik bilgi formlarına (GBF/SDS) ilişkin kuralları belirleyen AB Tüzüğü de güncellendi.

Güvenlik Bilgi Formlarının 1 Haziran 2015 itibarıyla nasıl hazırlanması gerektiği açıklayan AB mevzuatı 29 Mayıs tarihli AB Resmi Gazetesinde yayımlanarak yürürlüğe girdi.

2015/830 sayılı AB Tüzüğü, aynı zamanda REACH Tüzüğü’nün Ek II’sini de güncelliyor.

1 Haziran 2015 öncesi gönderilen Güvenlik Bilgi Formları’nın bu tüzük kapsamında 31 Mayıs 2017’ye kadar güncellenme zorunluluğu bulunmuyor.


Yeni SDS Tüzüğü

 

Bookmark and Share

DUYURULAR

Karışımların sınıflandırılması için tanınan süre sona erdi. Artık AB pazarına sürülen tüm kimyasallar CLP sınıflandırması taşımalı.
 

Sınıflandırma Envanteri SEVESO III ile güncellendi

Sınıflandırma ve Etiketleme Envanteri, maddelerin SEVESO III Direktifi kapsamındaki harmonize bilgilerini içerecek şekilde güncellendi.
 

Yasal uyarı

Bu sayfalarda yasal yükümlülüklerinin yerine getirilmesine rehberlik edecek yardımcı bilgiler yer almaktadır. Mevzuat konusunda tek güvenilir kaynak yasanın kendisi olup, bu sitedeki bilgiler yasal öneri niteliği taşımamaktadır. İMMİB, bu web sitesinin içeriğinden kaynaklanan herhangi bir yasal sorumluluğu kabul etmez.